• Şerit LED Özellikleri

  Silikonlu ve Silikonsuz olarak mevcuttur, Su Geçirmez IP44 - IP20 standartlarında; 1 Metresinde 60 led vardır, 1 Metresinde ortalama 350ma. çekmektedir,
  Renk Seçenekleri, Beyaz - Kırmızı - Yeşil - Mavi - Gün Işığı - Amber - RGB 12 volt ile çalışır.
  Alt yüzeyleri yapışkanlıdır.
  Güç tüketimi : 1 metrede 7.2 watt Paket: 5metre Geleneksel floresana karşı 1e 10 güç tüketimi yaparlar.
  Çevre dostudurlar.
  Radyasyon yaymaz, güvenlidir.
  Titreşimsiz başlangıç, anında aydınlatma. Canlı ve parlak renkler. Yüksek verimli aydınlatma. Yüksek kontrast ve parlalık. Keskin ışık sağlama.
  Bakıma ihtiyaç duymazlar.
  Led'ler doğal bir ışık üretirler.
  Led'lerin kullanım alanı çok geniştir.
  Diğer halojen ve ampullerle (incandescent) direk olarak değiştirilebilirler.
  Geleneksel floresana karşı 1e 10 güç tüketimi yaparlar.

  Ledler yarı iletken malzemelerdir.Ana maddeleri silikondur.Üzerinden akım geçtiğinde foton açığa çıkararak ışık verirler.Farklı açılarda ışık verecek şekilde üretilmektedirler.Ledlerin gerilim-akım grafikleri üsteldir. Uygun çalışma noktasındayken ledin üzerindeki küçük bir gerilim değişimi büyük bir akım değişimine neden olur. Yüksek akım nedeniyle bozulmaması için ledlere seri bir akım sınırlama direnci bağlanır. Böylece hassas olmayan gerilim aralıklarında ledin bozulması engellenir.Ledler tıpkı bir Zener diyot gibi üzerinde sabit bir gerilim düşürür.AyrıcaKırmızı LED yaklaşık 2V-20mASarı LED yaklaşık 2V-20mAYeşil LED yaklaşık 3V-20mAMavi ve Beyaz LED yaklaşık 3.2V-20mA 'de çalışır.Trafik ışığı gibi düşünülürse bu değerler akılda daha rahat kalabilir.Ledler seri ve/veya paralel bağlanabilirler. Seri bağlantıda istenilen miktarda led seri bağlandıktan sonra 1 tane akım sınırlama direnci eklenir. Paralel bağlantıda sadece ledler değil, led ve direnç düzenekleri birbirine paralel bağlanmalıdır.

  Kurulum Bilgileri -
  Lehim bağlantısı sadece ( " + / - " işaretli ) belirlenen lehim yastıkları üzerinde yapılmalıdır . Lehim sırasında, 10 saniyemaksimum lehim süresi ve 260 santigrat derecemaksimum lehim sıcaklığı aşmayın . -Küçük birim ( 50mm veya 100mm - 3 LED)belirlenen lehim yastıkları arasındaki makas ile kesilerek çıkartılabilir.

  Şerit LED nasıl eklenir? Üç çipli şerit LED‘ler her 10 cm’de kesilebilir ekleme yapılabilir. Kesim yerleri makas şekliyle işaretlenmiştir Hangi yüzeylere Şerit LED uygulanabilir? Temiz ve kuru olan hemen hemen tüm yüzeylere kendinden yapışkanı sayesinde şerit led yapıştırılabilir. Güçlü 3M bandı sayesinde yapıştığı yüzeyden çekip koparılmadığı sürece asla kendiliğinden ayrılma yapmaz. Ahşap, metal, seramik, cam, duvar, alçıpan, beton v.b. yüzeylerin tümüne uygulanabilir.

  Güç kaynağı seçimi?
  Doğru güç kaynağını seçebilmek için uygulamada kullanılacak toplam led miktarını ve led’in birim metrede kaç amper akım çektiğini bilmemiz gerekiyor. Örneğin metresi 0,4 A çeken tek çipli led ile 30 metrelik bir led uygulaması yapacağız bu durumda çekilecek toplam akım 0,4 X 30= 12A çıkacaktır. Güç kaynağı seçerken bulduğumuz değerin bir üstündeki standart güç kaynağını seçmemiz gerekir. Bazı üreticilerin 12,5A güç kaynağı olmasına rağmen 12 ile 12,5 arası fark düşük olduğundan ve daha emniyetli olacağı için 15A seçmek daha uygun olur.

  Şerit LED kaç watt güç tüketir? Tüketilen güç basitçe Amper X Volt X Metraj şeklinde ifade edilebilir. Yani metresi 0,4A akım çeken 5 metrelik bir paket 12Volt DC ile beslendiğine göre 0,4x5x12= 24Watt güç tüketir

  Kullanım Alanları
  İç Aydınlatma * Fabrikalar * Alışveriş merkezleri * Mağazalar * Müzeler * Konferans salonları * Oteller * Restaurantlar * Plazalar * İş Merkezleri * Barlar * Hastaneler * Genel kullanım amaçlı binalar * Evler Dış Aydınlatma * Sokak ve cadde aydınlatmaları * Otoparklar * Çevre aydınlatmaları * Duvar aydınlatmaları * Karayolları ve çevre yolları aydınlatmaları * Köprü, geçit vb. yapıların aydınlatılması * Bahçeler Diğer * Gemi * Taşıtlar * Süslemeler * Seyyar aydınlatma * Koridor * Merdiven * Asansör * Vitrin * Diğer

1 ÇİP ŞERİT LED RGB RULO 5MT KUMANDALI SET

53,10TL Vergiler Hariç: 45,00TL

MEKANLARINIZDA  DEKORATİF ŞIK DİKKAT ÇEKİCİ BİR AYDINLIK İÇİN 1 ÇİPLİ  ŞERİT LEDLER TAM SİZE GÖRE5MT YAPIŞKANLI ŞERİT LED  KULLANIM İÇİN GEREKLİ ADAPTÖR KUMANDA VE MODÜL, SET HALİNDE VE..

1 ÇİP ŞERİT LED RULO 5MT

23,60TL Vergiler Hariç: 20,00TL

..

3 ÇİP 16 RENK RGB SİLİKONLU ŞERİT LED 5MT RULO SET

100,30TL Vergiler Hariç: 85,00TL

..

3 ÇİP ŞERİT LED 5MT RULO

47,20TL Vergiler Hariç: 40,00TL

..

MODÜL LED

94,40TL Vergiler Hariç: 80,00TL

..

ŞERİT LED ADAPTÖRLERİ

23,60TL Vergiler Hariç: 20,00TL

..

TEKLİ MODÜL LED

8,26TL Vergiler Hariç: 7,00TL

..

YUVARLAK LED MODÜL

6,49TL Vergiler Hariç: 5,50TL

..

Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)